Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte

» baschet
Sam Mar 10, 2012 11:07 am Scris de burger

» Ceva melodii
Vin Noi 18, 2011 1:45 pm Scris de burger

» Ultra Sound
Dum Oct 30, 2011 3:37 pm Scris de burger

» Evenimente
Vin Aug 05, 2011 4:17 pm Scris de burger

» Auto / Moto
Sam Iul 09, 2011 1:22 pm Scris de burger

» Poze
Sam Iun 25, 2011 9:10 pm Scris de burger

» fotbal
Lun Mai 30, 2011 11:44 pm Scris de w7edy

» Maffia.ro :D
Mar Mai 24, 2011 6:57 pm Scris de dariusd79

» Aticole,barfe,etc...US
Sam Apr 30, 2011 7:43 pm Scris de burger

Septembrie 2018

LunMarMierJoiVinSamDum
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Calendar Calendar

Linkuri

CSU Sibiu

CSU Sibiu

Schimb de Link

CSU Sibiu

Liga I la fotbal

Distribuiţi
    Iulia
    Tenismen
    Tenismen

Numarul mesajelor : 44
    Puncte : 3517
    Reputatie : 1
    Data de inscriere : 20/03/2009
    Varsta : 27
    Localizare : Sibiu

Re: Liga I la fotbal

Mesaj Scris de Iulia la data de Joi Iun 11, 2009 8:16 pm

burger a scris:
    Iulia a scris:Iti tradezi echipa? What a Face

pfff......pai din cate imi dau seama cam da....eu nu vreau sa ii tradez dar daca nu mai simt nimic pt ei ce sa fac Rolling Eyes

Sa recunosti ca niciodata nu ai tinut cu dinamo si ca echipa ta draga si scumpa pe care o iubesti la nebunie, este Steaua Razz Twisted Evil
    burger
    Admin
    Admin

Numarul mesajelor : 500
    Puncte : 4036
    Reputatie : 5
    Data de inscriere : 15/03/2009
    Varsta : 29

Mesaj Scris de burger la data de Joi Iun 11, 2009 8:54 pm

each :huuu: ....mai nou nu imi mai place de nici o echipa din bucale, imi place de timisoara(pacat ca nu au castigat ei campionatu') si in general de orice echipa care joaca impotriva "granzilor"

România, SIBIU, CSU, ULTRA SOUND
    w7edy
    Admin
    Admin

Numarul mesajelor : 602
    Puncte : 4100
    Reputatie : 4
    Data de inscriere : 23/03/2009
    Varsta : 24

Mesaj Scris de w7edy la data de Joi Iun 11, 2009 10:35 pm

il ultima etapa au fost multe meciuri cu surprize destul de mari de la echipe in care nu-ti puneai multe sperante. Twisted Evil Twisted Evil
    1-primul meci a fost cel in care mediasul din nou a jucat formidabil in fata unei echipe de top ( cfr cluj) , echipa care anul trecut castigase campionatul si facuse cateva meciuri interesanta in champions league . ieri gaz metan medias a invins cu scorul de 2-0 pe cfr
    2-al doilea meci a fost cel de la brasov unde echipa noului selectioner al nationalei razvan lucescu a invins o echipa de top adica pe poli timisoara , problema este ca cei de la timisoara nu si-au m-ai pus prea multe sperante ca vor primii punctele de la tas ei pierzand cu scorul de 1-0 pe terenul formatiei fc brasov
    3- al treilea meci interesant a fost ca otopeniu a zdrobit-o pe formatia de la mare adica pe faru constanta cu un incredibil 6-0
    4- al patrulea meci a fost surpriza neplacuta a giulestenilor de a remiza in fata antrenorului curtat de steaua bergodi care acum de fata este inca antrenorul echipei poli iasi , cele 2 echipe au remizat 2-2 trimitand-o pe steaua in europa league deoarece steaua a remizat la urziceni echipa deja campioana a romaniei scor 1-1
    5-al cincelea meci surpriza a fost umilinta incasata de echipa apusa a lui dinamo care dupa un cosr de necrezut 5-2 la pitesti cu echipa locala fc arges a facut ca multi dintre fanii aflati la meci sa intre pe teren reprosandu-le multe lucruri proprilor jucatori si care au dus lupte grele cu jandarmii luand-o pe cocoasa foarte tare
    6- penultimul meci surpriza a fost ca gloria buzau a invins cu scorul de 2-1 in fata echipei gloria bistrita
    7-ultimul meci a fost o nebunie la craiova unde 25.000 de oameni au incurajat-o pe universitatea spre o noua victorie dar care s-a ales cu o infrangere in fata propilor suporteri in fata echipei fc vaslui cu scorul de 0-1 si care va juca sezonul urmator in europa league

Admin
    Admin

Mesaj Scris de w7edy la data de Mar Iun 16, 2009 2:15 pm

joi se anunta oficial ca echipa fc arges va fi retrogradata in divizia B :pfff: :pfff: ole ole
    asa ca gaz metan medias va ramane in divizia A si la anu Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

:flag: :flag: :flag: :flag: :flag:

Admin
    Admin

Mesaj Scris de burger la data de Mar Iun 16, 2009 4:48 pm

h3h3 ce bulan pe medieseni...sper sa faca si ei cel putin ca pandurii tg jiu cand tot asa trebuia sa fie retrogadata dar au retrogradat in locul lor cei de la sportu studentesc si urmatorul an au terminat in primele 10 parca, dar daca si sezonul urmator vor bate iarasi doar echipele care se bat la podium si echipele slabe ii bat nu merita sa mai ramana in A

w7edy
    Admin
    Admin

Mesaj Scris de w7edy la data de Mier Iun 17, 2009 9:43 am

re re re:
    +
    ----
    -h3h3 ce bulan pe medieseni...sper sa faca si ei cel putin ca pandurii tg jiu cand tot asa trebuia sa fie retrogadata dar au retrogradat in locul lor cei de la sportu studentesc si urmatorul an au terminat in primele 10 parca, dar daca si sezonul urmator vor bate iarasi doar echipele care se bat la podium si echipele slabe ii bat nu merita sa mai ramana in A

numai ca nu prea ar merita mediasul sa ramana in A
    sincer :huuu: :pfff: :huuu: :pfff: :huuu:

:flag: :flag: :flag: :flag:

Admin
    Admin

Mesaj Scris de burger la data de Lun Iun 22, 2009 11:19 am

Interul revine în primul eşalon!

Sibiul va avea din nou o echipă de fotbal în Liga I. Din toamnă, fostul fotbalist al echipei care cucerea Cupa Balcanică în urmă cu două decenii, Mihăiţă Stănescu, va participa cu o echipă de fete în primul eşalon.

Sibiul revine în elita fotbalului românesc, dar cu o echipă de fete. Fostul jucător al Interului din perioada de glorie, când echipa sibiană juca în Divizia A, vechea denumire a Ligii I, şi chiar reuşea să cucerească Cupa Balcanică, Mihăiţă Stănescu, a pus bazele clubului FC Inter SMEF, iar din toamnă va participa, cu o echipă feminină, în primul eşalon din România. În plus, cu o alta, de băieţi, se va înscrie în Liga a IV-a "Poliflex". "După ce am pus bazele Şcolii de Fotbal care îmi poartă numele, am înfiinţat clubul FC Inter SMEF. Aş fi vrut să îi zic simplu, FC Inter, dar acest nume este înregistrat deja la OSIM. De la ce vine SMEF? Înseamnă Spiritual, Mental, Emoţional şi Fizic. Cu sprijin minim necesar din partea Federaţiei Române de Fotbal, a domnului preşedinte Mircea Sandu personal, vom înscrie o echipă de fete în prima divizie, încă din sezonul 2009/2010. FRF-ul ne aşteaptă cu documentaţia pentru afiliere. Avem, pentru moment, un lot de 16 fete, care va fi completat în această vară. Am participat deja la câteva competiţii, una la Craiova, acum o lună, şi am văzut că ne descurcăm destul de bine. Sunt convins că nu o să ne facem de râs", spune Stănescu. Mai mult, fostul fotbalist, în prezent antrenor, va înscrie o echipă şi în Liga a IV-a "Poliflex", din toamnă.
    Mihăiţă Stănescu a mai afirmat că, în prezent, se fac demersuri pentru ca echipa de fete să joace meciurile considerate acasă pe "Municipal". "Prefectul, domnul Trihenea, ne-a promis sprijin. El a făcut demersuri la Primărie şi Direcţia pentru Sport a Judeţului, la domnul Gligor, pentru a ne sprijini. DSJ-ul încearcă să preia de la Primărie stadionul "Municipal", caz în care meciurile din Liga I le vom juca acolo", declară fostul fotbalist.
    În prezent, atât echipa de fete, cât şi grupele de juniori ale Şcolii de Fotbal "Mihăiţă Stănescu" îşi desfăşoară activitatea pe terenul CFR, situat în imediata vecinătate a cartierului Broscărie. "Terenul respectiv e, în PUG, Planul Urbanistic General, destinat fotbalului. În acte, el aparţine CFR Turism Bucureşti. Am făcut demersuri pentru a ne fi dat nouă, de a ne fi concesionat pe o perioadă mai lungă. De când am început antrenamentele acolo am făcut unele lucrări, terenul are iarbă acum, avem vestiare, anexe, ca pentru Liga a III-a", a mai adăugat Mihăiţă Stănescu.

Probleme financiare
    Ca (aproape) orice grupare sportivă de pe la noi, şi cea condusă de Mihăiţă Stănescu se confruntă cu acelaşi mare "duşman", lipsa banilor, dar fostul jucător nu dezarmează. "Ne descurcăm cum putem. De multe ori sunt nevoit să facem unele sacrificii. Avem alături de noi şi câteva firme care ne sprijină, fiecare cum poate, cu ce poate", spune Stănescu

copy/paste

Ultima editare efectuata de catre burger in Lun Iun 22, 2009 11:36 am, editata de 2 ori

w7edy
    Admin
    Admin

Mesaj Scris de w7edy la data de Lun Iun 22, 2009 11:27 am

super tare asta ar fi o noutate totala pt fotbalul din sibiu, pacat ca nu avem momentan una de baieti dar il astepta-m pe ciuca cu vointa.chiar ca vreau sa merg la meciurile lor Twisted Evil Twisted Evil :flag: :flag:

Tenismen
    Tenismen

Numarul mesajelor : 44
    Puncte : 3517
    Varsta : 27

Mesaj Scris de Iulia la data de Lun Iun 22, 2009 11:48 am

mda... asa m-am bucurat cand am citit titlul Rolling Eyes mi se parea mie ca ceva nu e in regula... Rolling Eyes si dupa aia am vazut ca e de fete lol! offfffffffffffffffffffffff Crying or Very sad
    w7edy
    Admin
    Admin

Mesaj Scris de w7edy la data de Dum Iun 28, 2009 8:15 am

mda... asa m-am bucurat cand am citit titlul mi se parea mie ca ceva nu e in regula... si dupa aia am vazut ca e de fete offfffffffffffffffffffffff
    iulia era ceva normal ca nu puteam sa avem o echipa de fotbal baieti direct in liga 1 , asa ar fi putut intra direct vointa, dar nu este asa usor Twisted Evil :flag: :flag: :flag:

Admin
    Admin

afara din fotbalul romanesc

Mesaj Scris de w7edy la data de Mar Iun 30, 2009 8:29 am

mircea sandu le cere tuturor inculpatilor care au trecut pe la dna sa se autosuspende Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil dintre cei inculpati sunt nume grele din fotbalul romanesc
    dosarul valiza: gigi becali
    dosarul transferurilor:giovani si victor becali,gica popescu , cristi borcea Razz,mihai stoica,jean padureanu,gigi netoiu si binenteles george copos :pfff:
    dosarul terenul de la liga: dumitru dragomir Razz Evil or Very Mad Evil or Very Mad si gino iorgulescu
    si cel mai interesant caz este cel de la pitesti: cornel penescu ole, gheorghe constantin,florin prunea ole, marcel lica,cristian minca,sorin corpodean un arbitru de top s-a prostit saracu,aurel bogaciu,marcel savaniu, lucian dan si sorin caia affraid affraid affraid :pfff: :pfff: lol! lol! :flag: :flag: :flag:

Admin
    Admin

AMENINTAT CU MOARTEA

Mesaj Scris de w7edy la data de Vin Iul 03, 2009 8:06 am

Directorul general al gazului metan, Ioan Horoba , a afirmat, ca a primit mia multe telefoane de amenintare in ultima perioada , fiind de parere ca cei care sa afla ca celalalt capat al firului sunt suporterii ai lui fc arges Twisted Evil . El a mai afirmat ca a primit pana acuma vreo 30 de telefoane , suna la orice ora , dar mai ales dupa 10 seara , cgiar si dupa miezul noptii. ma injura , ma ameninta. am fost amenintat chiar si cu moartea dar eu nu bag in seama astfel de mesaje si nici nu imi voi schimba nr de tele il am de cand a aparut firma in romania . :pfff: :pfff: :pfff: :flag: :flag: :flag:

Admin
    Admin

Ujpest este pregatita de meciul cu Steaua din Ghencea - vrea cat mai

Mesaj Scris de w7edy la data de Vin Iul 03, 2009 11:24 pm

Ujpest este pregatita de meciul cu Steaua din
    Ghencea - vrea cat mai multi fani in Ghencea asa ca organizeaza plecarea
    suporterilor unguri la Bucuresti pentru meciul de pe 16 iulie!

Fanii unguri sunt asteptati pe 15 iulie la ora 24.00 sa ajunga la Bucuresti
    pentru a lua cu asalt Ghencea.

Steaua va intalni formatia Ujpest in turul
    doi preliminar al Ligii Europa. Echipa lui Bergodi va juca turul pe teren
    propriu, la 16 iulie, in timp ce returul este programat in Ungaria, la 23
    iulie.

Noul antrenor al ungurilor le da sperante fanilor: "Sunt emotionat
    de perspectiva acestor meciuri. Inaintea primului meu meci oficial la Ujpest, cu
    Steaua, avem mai multe partide amicale. Nu mai am mult timp inaintea intalnirii
    din Liga Europa, dar sunt impresionat de calitatea formatiei mele. Ujpest este o
    echipa ambitioasa, bine formata. Sunt foarte increzator ca vom obtine rezultate
    bune", a spus McStay.

Admin
    Admin

S-AU TRAS LA SORT ETAPELE PT LIGA 1

Mesaj Scris de w7edy la data de Mar Iul 07, 2009 8:21 pm

o sa va spun doar etapa 1 care va ave aloc in 1 august
    ETAPA ESTE:
    CURTEA DE ARGES - OTELUL GALATI
    CEAHLAUL - STEAUA Twisted Evil Twisted Evil
    CFR CLUJ - UNIREA URZICENI
    RAPID - POLI IASI
    UNIREA ALBA IULIA - FC BRASOV
    POLI TIMISOARA - GLORIA BISTRITA
    ASTRA PLOIESTI - PANDURII TARGU JIU
    FC VASLUI - ARGES / MEDIAS
    UNIVERSITATEA CRAIOVA - DINAMO
    Twisted Evil Twisted Evil :flag: :flag: Twisted Evil

Admin
    Admin

DERBIURILE LIGII 1

Mesaj Scris de w7edy la data de Mar Iul 07, 2009 8:30 pm

PRIMA ETAPA: CFR CLUJ - UNIREA URZICENI
    UNIVERSITATEA CRAIOVA - DINAMO
    A DOUA ETAPA: STEAUA Twisted Evil Twisted Evil - CFR CLUJ
    UNIREA URZICENI - RAPID
    A TREIA ETAPA: STEAUA - UNIREA URZICENI
    A PATRA ETAPA: UNIREA URZICENI - POLI TIMISOARA
    DINAMO - CFR CLUJ
    ETAPA A CINCEA: CEL MAI IMPORTANT MECI STEAUA Twisted Evil Twisted Evil - DINAMO :huuu: :huuu:
    ETAPA 7: DINAMO :huuu: - UNIREA URZICENI
    ETAPA 10 : RAPID - CFR CLUJ
    ETAPA 11: CFR CLUJ - POLI TIMISOARA
    ETAPA 12: TIMISOARA - STEAUA Twisted Evil
    ETAPA 13 : DINAMO - RAPID INCA UN MECI TARE
    ETAPA 14: TIMISOARA - DINAMO
    EU SPUN CA AVEM UN CAMPIONAT TARE ANUL ACESTA :flag: Twisted Evil :flag: :flag: :flag:

bitang
    Admin
    Admin

Numarul mesajelor : 103
    Puncte : 3587
    Varsta : 28
    Localizare : sibiu

Mesaj Scris de bitang la data de Mar Iul 07, 2009 9:12 pm

daca steaua nu bate in ghencea pe Ujpest nu cred ca o sa treaca in urmatorul tur ........
    w7edy
    Admin
    Admin

Mesaj Scris de w7edy la data de Mier Iul 08, 2009 5:51 am

bitang stai linistit ca ii bate pe unguras sunt chiar slab ma stepta-m la ceva mai bun de la ei :pfff: :pfff: :flag: :flag:

Admin
    Admin

Mesaj Scris de w7edy la data de Mier Iul 08, 2009 8:20 pm

este oficial fc arges este retrogradata in liga 2
    ce noroc au cei de la medias Twisted Evil Twisted Evil :flag: :flag:
    Comisia de Disciplina a LPF a decis retrogradarea lui FC Arges in Liga II, iar patronul clubului Cornel Penescu a fost declarat persona non-grata in fotbalul romanesc :huuu: :huuu: :pfff: :flag: :flag: .

bitang
    Admin
    Admin

Numarul mesajelor : 103
    Puncte : 3587
    Varsta : 28
    Localizare : sibiu

Mesaj Scris de bitang la data de Mier Iul 08, 2009 9:48 pm

w7edy a scris:este oficial fc arges este retrogradata in liga 2
    ce noroc au cei de la medias Twisted Evil Twisted Evil :flag: :flag:
    Comisia de Disciplina a LPF a decis retrogradarea lui FC Arges in Liga II, iar patronul clubului Cornel Penescu a fost declarat persona non-grata in fotbalul romanesc :huuu: :huuu: :pfff: :flag: :flag: .

foarte bine ia facut lu penescu si clubului fc arges ....si asa sa le faca la toti care au umblat cu blaturi...
    burger
    Admin
    Admin

Mesaj Scris de burger la data de Mier Iul 08, 2009 10:16 pm

da, dar vezi? legea e doar pt uni! normal nu ar fi trebuit sa fie retrogadata si steaua cu cazu valiza? sau legea asta e mai noua...

w7edy
    Admin
    Admin

Mesaj Scris de w7edy la data de Mier Iul 08, 2009 10:19 pm

apai ba burgere sincer iti spun in anglia de exemplu nu intra pe fir nimeni sa-i controleze
    numai la noi este tampeni asta Twisted Evil Twisted Evil :flag: :pfff: :pfff:

Admin
    Admin

Mesaj Scris de burger la data de Mier Iul 08, 2009 10:30 pm

pai si ce mai edy, nu e bine ca s-au bagat astia in fotbal? daca era dupa astia se juca in continuare dupa "sistemul" cupa/campionat neaparat in Capitala (ca toate incep cu litera C ). si in Polonia de curand sa intamplat la fel ca si in CN de la noi, numai ca acolo a fost si mai grav, sa lasat cu oameni bagati in puscarie...asa ar trebui sa se intample si la noi

w7edy
    Admin
    Admin

Mesaj Scris de w7edy la data de Joi Iul 09, 2009 12:07 am

pai burgere eu nu spun ca nu este bine ce s-a intamplat , ba chiar este foarte bine poate asa vom avea si noi un fotbal mai frumos si fara atatea scandaluri in fiecare zii Twisted Evil Twisted Evil :pfff: :pfff:
    ce parere ai? :flag: :flag: :flag:

Admin
    Admin

Mesaj Scris de w7edy la data de Joi Iul 09, 2009 12:14 am

si sezonul urmator suporterii infocati ai uneia din echipele mari din tara le vor putea vedea pe viu din nou la medias.
    pe langa celalalte orase care au echipe in liga 1
    curtea de arges , alba iulia Twisted Evil Twisted Evil :flag: :flag:

Admin
    Admin

AMICALE

Mesaj Scris de w7edy la data de Sam Iul 11, 2009 2:21 pm

UNIREA URZICENI A REMIZAT 2-2 CU DIVIZIONARA PETROLUL PLOIESTI INTR-UN AMICAL TRANSMIS IN DIRECT DE SPORT.RO Twisted Evil Twisted Evil :pfff: :pfff: :flag: :flag:

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Lun Sept 24, 2018 4:04 am